Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Uyku Derneği 9. Uyku Bozuklukları Kongresi-UYKUDER 2020

  • KONGRE TARİHİ
    18 Nisan - 21 Nisan 2020
  • KONGRE ŞEHRİ
    Adana, Türkiye
  • KONGRE YERİ
    HiltonSA Convention Center
  • KONGRE WEB SİTESİ
Değerli Meslektaşlarımız,

Bu yıl 18-21 Nisan 2020 tarihleri arasında Adana HiltonSA Convention Center’da, UYKUDER 9. Uyku Bozuklukları Kongremizi gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Adana’nın sıcak ve samimi atmosferinde, doğal ve tarihi güzellikler eşliğinde , gurme mutfağı beraberinde çok güzel ve zengin bir bilimsel programla sizlerle buluşmak için heyecanla çalışmalara başladık.

Derneğimizin tüm bilimsel aktivitelerinde olduğu gibi bu kongremizi de, UYKUDER bünyesinde yer alan Çalışma Grupları ve Uykuder Okulunun ortak çalışmalarıyla şekillendiriyoruz. UYKUDER’in önemli önceliklerinden olan Uyku Tıbbına multidisipliner yaklaşımı, bu kongrede yine ön planda tutmaya çalıştık. Uyku Tıbbına gönül vermiş, deneyimli, çok farklı alanlarda uzmanlaşmış akademisyenlerin katılımı ile kongremiz gerçekleşecektir. Bilimsel programımızda günlük hayatta Uyku Tıbbı pratiğine yardımcı ve destek olacak Çalıştaylar yer alacaktır. Katılımcı sayısının sınırlı olacağı bu Çalıştaylara çok geç kalmadan kaydınızı yaptırmanızı öneriyoruz.

Kongremizde artık gelenekselleştirdiğimiz “Multidisipliner Uyku Olgu Konseyi” oturumunu bu yıl da düzenlemeyi planlıyoruz. Bu sayede içinden çıkmakta zorluk çektiğiniz olguları küçük bir sunum şeklinde hazırlayarak ülkemizin Uyku Tıbbı duayenleri ile konsülte etme imkanınız olacaktır. Bu olgu sunumlarınız sözel sunum şeklinde Kongre Bildirisi olarak kabul edilip, kongre bildiri kitapçığında yer alacaktır. Kabul Bildirileriniz kongre katılımınız için sizlere izin kullanımı ile ilgili kolaylık sağlayacaktır .

Kongremiz süresince Uyku Tıbbına yeni adım atan meslektaşlarımız için Sertifika Programımızın teorik ayağı olan Uyku Bozuklukları Kursu’nun 11. sini ve Uyku Teknisyenliği Kursu’nun 10. sunu gerçekleştireceğiz. Son derece doyurucu bir program ile teorik bilgileri edinen meslektaşlarımız, Derneğimiz tarafından akredite edilen bir merkezde, 1 aylık pratik eğitim sonrası Uyku Sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Teknisyen kursu ile; hem uyku laboratuvarlarının vazgeçilmez öğeleri Uyku Teknisyenleri için de bilgilerini güncelleme imkanı sunulacak, hem de bir uyku laboratuvarında çalışma imkanı kazanmak isteyen Uyku Teknisyeni adaylarımız teorik eğitim sonrası 1 aylık pratik eğitim ile teknisyen sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Uyku tıbbı ile ilgilenen tüm branşları kapsayacak bir program hazırlamaya çalıştık. Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Kulak-Burun-Boğaz, Diş Hekimliği, Pediatri, Dahiliye, Kardiyoloji ve Psikiyatri başta olmak üzere tüm meslektaşlarımızı, sözlü ve poster sunumları ile beraber kongremize bekliyoruz.

Tüm Uykuder aktivitelerinde olduğu gibi bu kongremizde de Sosyal programa önem veriyoruz. Sizler için Adana‘mızın tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında özel lezzetlerini de tanıtan bir program hazırladık. Uyku Tıbbı’nın ülkemizdeki temsilcileri ile kaynaşma imkanı bulacağınız sosyal etkinlikleri ile unutulmaz olacağını umduğumuz Adana’da buluşmak dileğiyle…

Sevgi ve Saygılarımızla,

Uykuder Başkanı
Prof. Dr. Bülent Çiftçi

Kongre Başkanı
Prof. Dr. Duygu Özol