Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Uluslararası Konferans-Köy Enstitüleri Işığında Eğitimde Yeni Arayışlar 2

Değerli Meslektaşlarımız,

Köy Enstitülerinin kuruluşunun 80. Yılı ve Kültür Kolejlerinin kuruluşunun 60. Yılı onuruna düzenlenen KEIEYA-II’nin amacı, eğitimde yaşanan sorunlara çözüm bulmak ve daha iyi bir eğitim modeli geliştirmek amacıyla; Köy Enstitülerinin Kuruluşunun 60 Yılı; Kültür Kolejlerinin Kuruluşunun 60 Yılı Onuruna Bu amaç doğrultusunda akademisyen, sanatçı, düşünür, araştırmacı, öğretmen ve öğrencilerin bir araya geleceği bir platform oluşturulması hedeflenmektedir. Konferans kapsamında sergiler, sanatsal faaliyetler ve atölye etkinlikleri gerçekleştirilecektir. Konferans temelde eğitim alanında olmakla birlikte, konu ile ilişkilendirilebilen bütün alanlara açık olup, disiplinler arası çalışmalara da yer verilecektir.

Konferansın teması ile ilgilenen tüm akademisyenleri, araştırmacıları, sanatçıları, öğretmenleri, sivil toplum kuruluşlarını ve öğrencileri bildiri sunmaya ve bu bilgi şölenine katılmaya davet ediyoruz.

Konferansın dili, İngilizce ve Türkçedir. Bildiri değerlendirme süreci hakemlerin onayına sunulduktan sonra yapılacaktır. Bildiriler, yayınlanan ölçütler doğrultusunda, Bilim Kurulundan en az iki üye ve diğer bağımsız hakemler (ihtiyaç olması halinde) tarafından çift-kör hakem değerlendirmesi ile incelenecektir. Tam metinli bildiriler, Konferans kitabında basılacaktır. Ayrıca, tüm bildiriler uluslararası indeksli Kongre Dergilerinde ve hakem değerlendirmesi sonrasında yayınlanacaktır.

Organizasyon komitemiz adına sizleri, İstanbul Kültür Üniversitesi tesislerinde gerçekleşecek olan bu Konferansa davet etmekten onur duyuyoruz.

En iyi dileklerimizle,

Prof. Dr. Rauf YILDIZ & Doç. Dr. Mehmet ŞAHİN
Kongre Eş-Başkanları