Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Uluslararası Katılımlı İnteraktif Psikiyatri Eğitim Kongresi-İPEK 2020

Sevgili meslektaşlarımız,

Uluslararası katılımlı “İnteraktif Psikiyatri Eğitim Kongresi (İPEK 2020)”, yılladır klasik tarihi olan Nisan ayı ilk haftasında (yani 2-5 Nisan 2020’de), yine Antalya Akra-Barut Otelde yapılacaktır.

Bu sene de sponsorların zorunluluklar nedeniyle, klasik yeri olan Kıbrıs yerine Antalya seçilmiştir. Asıl konuşmacılarımız (sırf adı yabancı diye bize gelmeyi teklif eden ama kimsenin adını bile duymadığı ya da gelme teklifi emekliliğinde Türkiye’yi eşiyle birlikte görebilmek olup sadece uçak parasına gelebilirim diyen ya da showmenlik yönü bilimselliğinden daha önde geldiğinden firmalarca getirilme girişimlerini reddettiğimiz yabancılardan değil), her zaman olduğu gibi, alanlarına hâkim, nitelikli, çoğu gelen yabancılardan yüzlerce misli hasta deneyimine sahip, bize özel psikiyatrik durumları ve halkımızı bilen ülkemiz psikiyatrisinin (A) takımına mensup Prof. ve Doç. ünvanı olan hocalarından oluşmaktadır. Bu yaklaşım kongrenin yüksek bilimsel düzeyinin korunabilmesi amacıyla başından beri sürdürüle gelmekte (ve yine katılımcı sayısını artırmak amacıyla yapıldığına çoğu zaman şahit olduğumuz gibi) her isteyen kardeşimize belli bir eğitim basamağına yükselmeden konuşma verilmemektedir. Örneğin; bu nedenle konuşma isteğini reddettiğimiz bir arkadaşımız Doçent olup 2 senedir kongrede konuşmacı olarak yer almaktadır. Yine dinleyici katılımcılarımız da çoğunlukla uzman ve üstü hekimlerden oluştuğundan, kongrenin interaktif özelliği nedeniyle, tüm katılımcılara bilgileriyle konulara katkıda bulunma ve tartışma olanağı sağlamaktadır. Yapılacak sunumlar da, artık sakız haline gelmiş rutin konuları bizlerin de günlük pratiğimize katkıları olabilecek ilginç ve bilimsel konuları, bilimsel yaklaşımları ve bilimsel tedavileri kapsayacaktır. Firma destekli Satellitler’de de firmalarla konuşulup, ancak hekimlerimizin eğitimine katkıda bulunabilecek konu ve konuşmacı seçimine özen gösterilmektedir ve yapılmaktadır.

İPEK toplantılarının bir diğer klasiği olan ve üyeleri müzisyen yönleri de olan meslektaşlarımızla, bir gün kendi orkestramızla hafif batı müziği, bir gün de TRT sanatçıları ve yine meslektaşlarımızın da katkılarıyla Türk müziği geceleri yapılacaktır. ( Örneğin Uzm. Dr. Samuray ÖZDEMİR, Prof. Dr. Reha BAYAR, Y. Doç. Dr. Adnan ÇOBAN gibi meslektaşlarımıza katkıları nedeniyle bu sene de şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz ) Geçen seneki İPEK 2019 da ki bu özel gecelerin özet görüntülerini ve meslektaşlarımızın özet performanslarını bu sene ki “www.psikiyatriakademisi2020.com” adresindeki kongre internet sitesinden izleyebilirsiniz.

2019 yılında konan poster ve sözel bildiri ödüllerini kazananlar yahoo grubumuzda ilan edildiği gibi, 2020’ de de “Duygudurum vakfı (DUVAK) tarafından verilecek ve kongrede sunulabilme kriterlerine uyan, düzenleme kurulunca kabul edilip kongre kitapçığında yer alabilmeyle ilgili ölçütlere sahip olan poster ve sözel bildirilere verilecek ödüller de, yine bu grupta ilan edilecektir. Önemli not; Doçentliğe başvuracak arkadaşlarımıza istedikleri takdirde (eğer çalışmaları düzenleme kurulunca kabul edilmiş ve kongre kaydını yaptırarak kongrede sunabilme koşullarını yerine getirmişlerse) kongre ve kongre kitabı basılması öncesinde, çalışmalarının sunulmak üzere kabul edildiğini bildirir bir belge verilebilecektir.

Antalya’nın portakal çiçekleriyle bezenmiş en güzel döneminde, bilimsel olarak yararlı ve sosyal yaşam için zevkli bir kongrede beraber olabilme dileğiyle, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Düzenleme kurulu adına
Prof. Dr. Erdal IŞIK

Duygudurum Vakfı adına
Prof. Dr. Ayşegül YILDIZ