Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Uluslararası 45. Grup Psikoterapileri Kongresi

“Yaşamın Vaadi, Yaşama Vaadim”

Selam Grup Psikoterapisi, Psikodrama ve Bergama Kongresi Dostları,

Bu yıl kongremizin teması "dayanıklılık ve sürdürülebilirlik". Biliyoruz ki, her birimizin bugünlere gelmesini ve yaşamda kalmamızı biyolojik özelliklerimizin yanı sıra diğerleriyle ve çevreyle etkileşimimiz de sağlar. Böylelikle yaşam öykülerimizi sürdürebiliriz. Bir anlamda yaşamın bize sunduklarını, kendimizde olanlarla yeşertebilirsek dayanırız. Yeşerttiklerimizi, yaşama sunarız ve sonra yaşamdan bize dönmesi de sürdürülebilirliğimizi sağlar. Böylelikle her birimizin dayanma becerileri ile sürdürdüğü yaşam öyküleri, suya atılan taşın oluşturduğu dalgalar gibi birbirleriyle buluşarak tüm insanlığı kapsar.

Bergama Kongresinin kırkbeşincisini gerçekleştirebiliyor olmamız, ülkemiz ve insanlık adına önemli bir dayanıklılık ve sürdürebilme becerisi olsa gerek. Özellikle de Asklepion’un yapılış amacına uygun olarak yeniden işlevselleştiriyor olmamızı bu bağlamda düşünerek mutluluk ve onur duyuyoruz.

Bu yıl psikodramayı ülkemize getiren değerli hocamız Dr. Abdülkadir Özbek’in doğumun yüzüncü yılı olması nedeniyle “Uluslararası Dr. Abdülkadir Özbek Grup Psikoterapisi ve Psikodrama Yarışması” düzenlediğimizi müjdelemek istiyoruz.

Asklepion’un dayanıklılık çağrısına uyarak sizlerle 3-6 Haziran 2020’de kongremizde buluşmak, dayanabildikçe sürdürebildiğimiz, sürdürdükçe dayandığımız yaşam öykülerimizde yeni dalgalar oluşturmak istiyoruz.

Saygılarımızla
Düzenleme Kurulu Adına Kongre Başkanı
Bircan Kırlangıç Şimşek