Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği 16. Kongresi

  • KONGRE TARİHİ
    12 Kasım - 15 Kasım 2020
  • KONGRE ŞEHRİ
    Belek, Antalya, Türkiye
  • KONGRE YERİ
    Titanic Deluxe Otel
  • KONGRE WEB SİTESİ
Değerli Meslektaşlarım ve Katılımcılar,

Derneğimizin 12-15 Kasım 2020 tarihleri arasında Belek, Antalya Titanic Hotel Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan 16. Türk Kalp Damar Cerrahisi Kongresi'ne sizleri davet etmekten büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz.

29 Haziran 1988 tarihinde Onursal Başkanımız Sayın Prof. Dr. Aydın Aytaç ve Kıymetli Hocamız Prof. Dr. Cemil Barlas ve çok değerli 12 arkadaşı ile birlikte kurduğu Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği (TKDCD), 30 yılı aşan bir sürede bugün kalp ve damar cerrahisi alanında eğitim ve öğrenimi destekleyen ve alanındaki bilimsel araştırmaları teşvik eden, ulusal, bilimsel, bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir dernek olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Halen TKDCD, 4 organizasyon komitesi ve 14 çalışma grubu ile yapılandırılmış, 1600'den fazla aktif üyeye sahiptir. Yine derneğimiz üç adet hakemli saygın derginin yayınlamasından sorumludur. SCI-Expanded kapsamındaki dergimizin bu yıl itibarıyle PubMed de yer alıyor olması ayrı bir gurur kaynağıdır.

TKDCD Kongreleri geleneksel olarak uzmanlık alanımızdaki en önemli ulusal akademik etkinlik olarak kabul görmüş, disiplinler-arası bir platformdur. Son yıllarda kongrelerimize 2500’ün üzerinde kalp ve damar cerrahı, diğer branş uzmanları, temel bilimci, perfüzyonist, biyomedikal mühendis, hemşire, koordinatör, ve tıp fakültesi öğrencisi katılmaktadır. Alanlarında dünya lideri uluslararası konuşmacılar bilimsel paylaşımı en üst düzeye çıkaracaktır. Programı hazırlarken elimizden geldiğince ülkemizdeki tüm merkezlere ve özellikle de genç meslektaşlarımıza görev vermeye çalışacağımızı bilmenizi isteriz.

16. TKDCD Kongresi’ni düzenlerken, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine ve bizlere bu derneği emanet eden büyüklerimizin değerlerine yakışır bir organizasyon için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Sizlerin katılım ve katkıları ile büyüyecek kongremizi duyururken her birinize selam ve saygılarımızı sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Prof. Dr. Mehmet Ali Özatik
TKDCD Yönetim Kurulu Adına
Başkan