Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


İTÜ Ulusal Tekstil Kongresi ve 2. AR-GE Günü

  • KONGRE TARİHİ
    02 Nisan - 03 Nisan 2020
  • KONGRE ŞEHRİ
    Taksim, İstanbul, Türkiye
  • KONGRE YERİ
    İTÜ Gümüşsuyu Yerleşkesi
  • KONGRE WEB SİTESİ
Değerli Akademisyenler, Araştırmacılar ve Tekstil/Hazirgiyim Sanayi Temsilcileri,

İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi olarak 23 Ocak 2019 tarihinde birincisini düzenlediğimiz ''Yenilikçi Projeler Hayat Buluyor'' temalı AR-GE Günü Akademi Sanayi buluşması etkinliğine sektörümüz AR-GE merkezlerinden yaklaşık 200 araştırmacı katılmıştır. Akademi Sanayi buluşması etkinliği neticesinde Endüstri ile önemli bir etkileşim elde edildiği görülmüş ve sonrasında birçok araştırma projesi için AR-GE merkezleriyle işbirlikleri başlatılmıştır.

Türkiye'deki Tekstil ve Hazırgiyim alanında araştırmalar yapan sektördeki Ar-Ge merkezi çalışanları ile Akademisyenlerin biraraya gelmesi ve tekstil alanındaki yeni gelişmeleri tartışabilmesi, görüş alışverişinde bulabilmesi için 2020 yılında geniş tabanlı bir Ulusal Tekstil Kongresi düzenleme kararı alınmıştır. Bu kapsamda; Kongre ve AR-GE gününün birlikte düzenlenerek Akademisyenlerimiz ve Sanayicilerimizin yeni işbirlikleri, proje fikirleri ve çözümler oluşturacağı önemli bir etkinlik olacağı düşünülmektedir.

Ulusal Tekstil Kongresi ve AR-GE gününde Tekstil ve Hazırgiyim alanında yapılan güncel araştırma konuları yanında sanayiye aktarılabilecek proje önerileri ve prototip aşamasındaki proje sonuçlarının da sunulması amaçlanmakta olup bu etkinliği daha canlı tutmak için 3 adet de ödül verilmesi planlanmaktadır.

1. Ödül: En iyi sözlü sunum

2. Ödül: En iyi poster sunum

3. Ödül: En iyi proje (prototip halinde)

Türk Tekstil/Hazırgiyim Sanayii ve Üniversiteler arasında işbirliğinin en yüksek olduğu ve bu sayede ülkemizdeki Tekstil Mühendisliği Bölümlerine ilişkin ülke genelinde güçlü bir pozitif algının oluştuğu ve hak ettiği değeri geri kazanmaya yönelik büyük bir atılımın gerçekleştiği bu dönemde Üniversite – Sanayi işbirliği ile birlikte Türk Tekstil ve Hazırgiyim Sanayiinin daha ileri noktalara taşınması için 2020 İTÜ Ulusal Tekstil Kongre ve AR-GE günlerinin önemli bir araç olacağı düşünülerek bütün paydaşlarımızı 2-3 Nisan 2020'de İTÜ Gümüşsuyu Yerleşkemize bekliyoruz.

Saygılarımla.