Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


4. Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongresi-UBCAK 2020

Değerli Akademisyenler;

4. Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongresi (UBCAK) mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile Güneydoğu’nun şiirsel kentlerinden biri olan Mardin’de yapılacaktır. 2018 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışındaki akademisyenlerin destekleri ve farklı üniversitelerin ev sahipliğinde yapılan Kongre’mizin dördüncüsünü 13-14-15 Nisan 2020 tarihleri arasında Mardin şehrinde gerçekleştireceğimiz ve siz değerli akademisyenleri misafir etmekten onur duyacağız.

Kongremiz, Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım bilimlerini kapsayan uluslararası alanda bilim insanlarını bir araya getirmeyi ve bilimde yapılan çalışmalara uluslararası düzeyde katkı sunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca kongremizde lisans, lisansüstü öğrencilerini ve bilime katkı sağlayan değerli akademisyenleri bir araya getirmeyi ve yapılan çalışmalara eleştirel gözle bakılmasını sağlayan bilimsel ortamların oluşturulduğu akademik atmosfer eşliğinde sunumların gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda 4. Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongresi’nde sunacağınız bilimsel çalışmalarınız sizlerin istekleri doğrultusunda isterseniz özet metin isterseniz tam metin ya da belirli dergilerde makale olarak (hakem sürecinden geçtikten sonra) yayın dünyasına kazandırılacaktır.

Kongremizin sunum dili Türkçe ve İngilizce olmakla birlikte “Yeni Akademik Teşvik Kriterleri” dikkate alınarak düzenlenmektedir.

Medeniyetler diyarı Mardin’de 13-14-15 Nisan 2020 tarihleri arasında buluşmak dileğiyle…