Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


4. Uluslararası Akdeniz Sempozyumu

Çok Değerli Bilim İnsanları, Kıymetli Araştırmacılar ve Değerli Dostlarımız,

Her yıl periyodik olarak, Mersin Üniversitesi ve Mer-Ak Mersin Akademi Danışmanlık iş birliğiyle düzenlenen sempozyumlarımızın dördüncüsü; “4. Uluslararası Mersin Sempozyumu” ve “4. Uluslararası Akdeniz Sempozyumu”, 28 – 30 Mayıs 2020 tarihlerinde yine Mersin’de gerçekleştirilecek.

Başta Almanya, Macaristan, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Rusya, Tataristan, Başkurdistan, Özbekistan, Irak, Makedonya, Pakistan, Kosova, İsviçre olmak üzere 10’dan fazla ülkeden, 20’den fazla davetli bilim insanı-araştırmacının katılacağı sempozyumlarımız, gerçek bir uluslararası bili şöleni olup, ÜAK doçentlik kriterlerine ve YÖK Akademik Teşvik Kriterlerine uygun olarak düzenlenmiştir.

Daha önceki sempozyumlarımızda olduğu gibi multidisipliner bir bakış açısı ile gerçekleştireceğimiz bu bilgi şölenlerimizde de, çevreden ekonomiye, sağlıktan nükleer enerjiye, tarımdan sanayiye ve ticarete, güzel sanatlardan tarih ve arkeolojiye, sosyolojik yapıdan spor ve sanata, doğa bilimlerinden mühendisliğe her türlü toplumsal, kültürel, ekonomik ve çevresel konuların bilimsel bir ortamda tartışılıp, kayıt altına alınması hedeflenmektedir.

Sempozyumda sunulacak bildiriler, belirtilen alanlarda her türlü genel akademik çalışmaları kapsamaktadır. Bu bağlamda ele alınacak konuların yalnızca Mersin ve Akdeniz Bölgesi’ne yönelik olma zorunluluğu yoktur. Sizlerin etkin katılım ve destekleriyle gerçekleştirilmesi planlanan bu ortak bilgi platformunda, her türlü bilgi ve belgeyi aynı potada toplayıp kayıt altına almak ve yayınlamak temel hedefimizdir. Bu bilgi birikimi, sempozyum sonrası süreçte, ilgi duyan herkes ile dijital, matbu, sözlü, görsel-işitsel ortamlarda paylaşılacaktır. Ulaşılacak bilgi birikiminin ISBN No’lu Bildiri Özetleri Kitabında, ISBN No’lu Bildiri Tam Metinleri Kitabında, Tematik kitaplarda, Akademik dergilerde yayınlanması planlanmaktadır.

1-3 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 1. Sempozyumlarımızın, ve 23-25 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz 2. Sempozyumlarımızın ve 31 Ekim-2 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz 3. Sempozyumlarımızın bildiri tam metinlerinden bugüne kadar 43 ciltlik devasa bir külliyat yayınlandı.

Bunlara ek olarak, 10 adet uluslararası basılı kitap yayınlandı. Yine söz verdiğimiz gibi 10 adet ulusal e-kitap yayınladık. Uluslararası kitaplarımızın ve e-kitaplarımızın yayın süreci kesintisiz devam etmekte olup, çalışmalarını bu eserlerde yayınlamak isteyen dostlarımızın, sempozyum tam metin formatında hazırladığı metinlerini Word dosyası halinde tarafımıza göndermesi yeterlidir.

Sempozyum bildiri tam metinleri kitapları ve ulusal e-kitaplar, hem sempozyumların kendi web sayfalarının Özet ve Tam Metin Kitaplar bölümlerinden, ve hem de “academia.edu” dan ücretsiz olarak temin edilebilir.

YÖK-ÜAK kriterlerine uygun olarak, 28 – 30 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz ve akademik camiadan yine etkin bir katılım beklediğimiz 4. Uluslararası Mersin Sempozyumu ve 4. Uluslararası Akdeniz Sempozyumlarında sizleri de aramızda görmekten ve Mersin’de ağırlamaktan onur ve mutluluk duyarız.

Saygı ve selamlarımızla.

Prof. Dr. D. Ali ARSLAN (Sempozyum Genel Koordinatörü)

Gülten ARSLAN (Sempozyum Düzenleme Kurulu)