Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


4. İç Hastalıkları Akademisi Kongresi

Değerli meslektaşlarım,

Tıbbi Araştırmalar ve Eğitim Derneği tarafından her yıl düzenlenen İç Hastalıkları Akademisi Kogresi’nin bu yıl dördüncüsü 9-12 Nisan 2020 tarihleri arasında Kıbrıs’ta yapılacaktır. Kongremiz, iç hastalıkları alanında yapılan bilimsel aktiviteler içerisinde, zengin ve güncel bilgilerin genel dahiliyeye gönül vermiş öğretim üyeleri eşliğinde tartışılmasıyla her yıl bir adım daha öne çıkmaktadır. Ayrıca sunumların interaktif olması katılımcıların ilgisini çekmekte ve her yıl katılımcı sayısını daha da artırmaktadır.

Günümüzde bilim ve teknoloji alanında baş döndürücü hızda bir gelişim olmakta ve bunun sonucunda bilgi gelişimi ve değişimi yoğun olarak yaşanmaktadır.

İç hastalıkları bilim dalının; sahip olduğu geniş ve yoğun konuları nedeniyle sürekli takip edilmesi ve güncellenmesi gerekmektedir. İç hastalıkları ile ilgilenen hekimlerin yaşanan gelişime uygun şekilde kendini yenilemesi hem eğitimin standardizasyonu için hem de mesleki başarı için bir gereklilik haline gelmiştir.

Kongremizde iç hastalıkları ile ilgili olarak; poliklinikte, serviste ve yoğun bakımda karşılaşılan hem akut hastalıkların hem de kronik hastalıkların tanı, tedavi ve takip süreçleri ile ilgili en yeni bilgiler gözden geçirilecektir. Konular, en sık karşılaşılan, en çok ihtiyaç duyulan ayrıca yeni güncellenen başlıklar arasından bilimsel kurul tarafından özenle seçilmiştir. Yine kongremizde önceki yıllarda olduğu gibi bazı özel konularda pratik kurslar hazırlanmıştır.

Bu yılki planlarımızda da yine sizden gelen öneriler göz önünde bulundurulmuş ve gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre sunumlar daha kısa tutulup birebir tartışma olanağı sağlanmış, interaktif oturumlar daha uzun ve görsel sunumlar daha ön plana çıkarılmıştır.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sözlü ve poster bildiriler ile kongremizin bilimsel yönünün güçleneceği inancındayız.

Keyifli bir bilimsel ortamda hep birlikte güzel bir kongre geçirmeyi diler, sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Saygılarımızla,

Doç. Dr. Şakir Özgür Keşkek
Kongre Eş Başkanı

Doç. Dr. Meral Mert
Kongre Eş Başkanı