Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


3. Uluslararası Katılımlı Radyoterapi Kongresi ve Eğitim Seminerleri

  • KONGRE TARİHİ
    12 Nisan - 15 Nisan 2020
  • KONGRE ŞEHRİ
    Antalya, Türkiye
  • KONGRE YERİ
    Maritim Pine Beach Hotel
  • KONGRE WEB SİTESİ
Değerli Meslektaşlarım,

Radyoterapi Teknikerleri Kongresi (RTTDER 2020);
Geçen yıl attığımız tarihi adımının devamı olarak ,koymuş olduğumuz tuğlanın üzerine bir tuğla daha koyarak bu yılda; Yönetim kurulumuzun imzasıyla Radyoterapi Teknikerleri Derneği ve Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği birarada Uluslararası Kongre Ve Eğitim Seminerleri düzenleme kararı almıştır.Bu birlikteliği dahada geliştirip büyütmeye karşılıklı olarak çaba sarf ediyoruz.

İki farklı salonda, radyoloji teknikerleriyle beraber iki farklı kongrede, bazı sunumların ortak olacağı buluşma ile 12-15 NİSAN 2020 tarihleri arasında Antalya'da Maritim Pine Beach Otel de yapılacaktır.

Bu tarihler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, UROK 2020, ESTRO 2020 ve Radyoloji Teknikerlerine Yönelik MR kursu göz önüne alınarak ortak kararlaştırılmıştır. Kongremiz Pazar günü her iki derneğin açılış konuşmaları ve Hukuk Köşesiyle birlikte başlayacak olup, Kurslarımız Pazartesi ve Salı tamgün ve Çarşamba günü olacaktır. Kongre takviminin katılımlarınıza kolaylık sağlamasını diliyorum.

RTTDER 2020 KONGREMİZ ile ilgili hazırlıklarımıza geçen yıl olduğu gibi kongre düzenleme kurulumuz, üyesi olduğumuz ESTRO ve organizasyon komitesinde bulunduğumuz SEETRO ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak ve sizlerden gelen; Radyoterapi uygulamalında kaliteyi artırmak, bilgi havuzu oluşturmak,eğitim,iletişim ve bilginin yayılması,farklı merkezlerin işbirliğini artırmak gibi önerilerle ve Bbnların yanısıra mesleki değişimin ve dönüşümün sağlıklı planlanması adına;

Tekniker eğitimlerinin daha nitelikli hale getirilmesi,eğitimdeki akademisyen kaynağı,teknik donanım,ders içerikleri, uluslararası akreditasyon,Bologna süreci gibi başlıklarda; bizi Avrupa trendinden ayıran,konuların konuşulacağı bilimsel proğramımız şekillenmiştir.

Radyasyon Onkolojisindeki Tedavi kalitesinde tekniker eğitimlerinin önemi ve klinik uygulamalara yansımaların tartışıldığı RTTDER 2020 de ana temamız ''EĞİTİMDE REVİZYON ve CİHAZLARIN AKILCI KULLANIMI" olacaktır.

Kongreler, bilimsel ve teknolojik yenilikleri takip etme şansına eriştiğimiz ve bilgi alışverişi olanağına kavuştuğumuz, sosyal bütünleşme fırsatı bulduğumuz ortamlardır. Bu yıl da bu fırsatla birlikte olacağız.

Özellikle yeni kurulmuş olan genç RTT grubumuz ve Öğrenci RTT grubumuzunda katılımıyla zenginleşecek olan, detaylarını çok yakın zamanda web sitesinden duyuruyor olacağımız RTTDER 2020 kongremize tüm meslektaşlarımızı, tüm radyasyon onkologlarımızı ve medikal fizik uzmanlarımızı ve radyoterapi hemşirelerimizi davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Kongre Başkanı
Abidin Tecik