Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


3. Ulusal Çocuk Ortopedisi Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Çocuk Ortopedisi Derneği’nin düzenlediği 3. Ulusal Çocuk Ortopedisi Kongresi'ni 20 - 22 Mart 2020 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştireceğimizi bildirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz.

Geleceğimiz olan çocukların sağlıklı büyümeleri için el birliği ile uğraşıyor, daha iyisini yapabilmek için gayret sarf ediyoruz. Nüfusumuzun %35’inin çocuk olduğu ülkemizde sorumluluğumuzun bilincinde olup çocuk ortopedisine olan ilginin artması ve farkındalığın sağlanması için uğraş veriyoruz. Kongremizden bir ay sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışını ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza ve hatta tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Çocuk Bayramı’nın da 100. Yılını idrak edeceğiz. Kongrenin bu anlamlı tarihe gelmesi, bize çocuklarımızın sağlık durumunun korunması ve geliştirilmesi görevimizin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu bir kere daha hatırlatacaktır.

Genç meslektaşlarımızın ve genç araştırmacı arkadaşlarımızın bu konuda ufkunu genişletmek, merakını ve araştırma isteklerini teşvik etmek bizlerin önemli bir görevidir. Ayrıca kongremize yabancı konuklarımızı davet ederken bu özelliklerini öne çıkaran meslektaşlarımızı da düşündük. Ülkemizden kıymetli meslektaşlarımızın tecrübelerini aktaracağı, yeni çalışmaları dinleyip öğreneceğimiz, verimli ve akılda kalan bir kongre sizlerin katılımı ile anlam kazanacaktır.

Çocuk Ortopedisi ailesi olarak sizleri kongremize davet etmekten büyük onur duyuyoruz.

Saygılarımızla,

Doç. Dr. Ayşegül Bursalı
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Hasan Hilmi Muratlı
Dernek Başkanı