Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


20. Ulusal Yoğun Bakım Kongresi

Saygıdeğer hocalarım, değerli meslektaşlarım,

Türk Yoğun Bakım Derneği tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Katılımlı 20. Yoğun Bakım Kongresi'nin 2-5 Nisan 2020 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşeceğini duyurmaktan dolayı çok mutluyuz.

Hocalarımızın biz genç yoğun bakımcılara emanet ettiği Türk Yoğun Bakım Derneği, "kuruluş felsefesine" layık bir şekilde yoluna kararlılıkla devam etmektedir. Derneğimizin kırk iki yıldır en önemli etkinliği olan ulusal kongremizi, Türk Yoğun Bakım Derneği'nin ülkemizdeki bilimsel dernekler ve sivil toplum kuruluşları arasında geldiği yere yakışır şekilde düzenlemek üzere yola çıkıyoruz. Heyecanımız doruk noktasında...

Bu yıl çıtayı daha da yükseltme kararlılığımızın göstergesi olarak kongremizi kurgularken iki ana noktayı hedefledik.

Birinci nokta; kongremizin bilimsel düzeyini daha yükseklere çıkarmaktı. "Bilimsel Kongre"yi planlarken uluslararası ve ulusal otörlerin seçiminde eşik değeri yukarıda tutarak konuşmacı sayısında ve salon sayısında ciddi tasarruflara gittik. Bu bağlamda, bu yılki bilimsel mottomuzu "Derinlemesine Bilim" olarak belirledik. Kapsayıcı olmak adına "sunu köşelerinin" sayısını arttırarak üyelerimizi en geniş şekilde kucaklamayı amaçladık.

İkinci nokta; kongremizin sosyal programını bu yıl ilk kez "Sosyal Kongre" olarak adlandırarak yeni bir kulvara yönlendirdik. Sivil toplum kuruluşu olmamızın gereğini sadece ulusal bayramlarda verdiğimiz mesajlarla değil, "Sosyal Kongre" içeriğimizle de bir noktaya taşımak arzusuyla; şiir, tiyatro ve müzikten güç alarak sosyal mottomuzu
"Özgürlük, Adalet, Aşk" olarak belirledik.

Birinci ve ikinci nokta olarak vurguladıklarımızın yansımalarıyla, kongre boyunca hissedeceklerimizi şimdiden yaşıyor gibiyiz. Daha fazla sevgi ortamının olacağı, şiire daha çok zamanın ayrılacağı ve Yoğun Bakım aşkının daha çok pekişeceği bir atmosfer hayaliyle, bu önemli etkinliğimizde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

En içten sevgi ve saygılarımızla,

Prof.Dr. İsmail CİNEL
TYBD Başkanı