Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


2. Uluslararası Çocuk ve Kadın Doğum Hastalıkları Kongresi

  • KONGRE TARİHİ
    24 Eylül - 27 Eylül 2020
  • KONGRE ŞEHRİ
    Çeşme, İzmir, Türkiye
  • KONGRE YERİ
    Sheraton Çeşme Hotel
  • KONGRE WEB SİTESİ
Değerli Meslektaşlarımız

24-27 Eylül 2020 tarihleri arasında, Sheraton Çeşme Hotel, İzmir’de düzenlenecek olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Avrasya Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi,

“II. Uluslararası Çocuk ve Kadın Doğum Hastalıkları Kongresi” ne siz değerli meslektaşlarımızı davet etmekten heyecan ve mutluluk duymaktayız.

“Sağlıklı anne, sağlıklı çocuk, sağlıklı Türkiye” temasını kendimize ilke edindiğimiz ve ilk kez geçen yıl Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimleri ile Kadın Doğum Hastalıkları hekimlerini bir araya getirdiğimiz ve uluslararası katılımlı kongremizin ikincisine sizleri davet etmekten mutluluk duymaktayız. Geçtiğimiz yıl kongremize göstermiş olduğunuz ilgi bizleri bu sene de üst seviyede bir kongre düzenleme konusunda teşvik ve motive etmiştir. Sizlerin katılımı ve desteği ile bu sene de güzel ve başarılı bir kongre geçireceğimize inanıyoruz.

Günümüzde pek çok gelişmiş ülkede hastalıkları tedaviden ziyade önleme stratejileri ön plana çıkmaktadır. Burada en önemli dönem olan sağlıklı bir gebelik sonrası uygun doğum şekli, yaşamın erken dönemlerinden itibaren uygun beslenme ve bağışıklama yaklaşımları ile devam eden çocukluk dönemi aslında erişkin dönem pek çok kronik hastalığın gelişiminin belirlendiği en önemli yaşam dönemidir. Bu nedenle birbiri ile ilişkili olan Kadın Doğum ve Pediatri hekimleri arasındaki yakın ilişki toplum sağlığı açısından son derece önemlidir. Biz de bu amaçla sağlıklı anne ve sağlıklı çocuk varlığında toplumun sağlıklı olacağına inancımızı kendimize ilke edinerek her iki bilim dalındaki temel konulardaki son ve güncel bilgileri sizlerle paylaşmayı hedeflediğimiz bir bilimsel program oluşturmaktayız. Geçtiğimiz sene büyük ilgi gören kurslarımızın sayı ve içeriklerini bu sene arttırarak devam edeceğiz. Çift salonda devam edecek zengin bilimsel programa ek olarak Avrasya Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin katkıları ile Avrasya bölgesinden katılacak Kadın Doğum ve Çocuk uzmanları ile bölgemizde yeni işbirliklerine ve üst seviyede bilgi paylaşımına olanak sağlamayı hedefliyoruz.

Uluslararası katılımlı olan kongremize katılacak misafir hekimler için kongre boyunca eş zamanlı çeviri yapılacaktır. Bu kongrenin ana hedefi sağlıklı gebeliğin önemi, perinatal önemli morbidite ve mortalitelerin azaltılması ve uzun dönemde görülen sık çocukluk çağı hastalıklarına yönelik en güncel veri ve bilgilerin kılavuzlar ve öneriler eşliğinde katılımcılara sunulmasıdır. Bu seneki hedefimiz geçen sene büyük ses getiren kongremizi bir üst seviyeye taşımaktır. Bu amaçla ülkemizin her bir noktasından kendi alanında deneyimli hocalarımızın katkıları ile ulusal ve uluslar arası katılımı arttırarak, kongremizin devamlılığını sağlamaktır.

Kongremizde hem yurt içi hem de yurt dışından katılacak meslektaşlarımızın bilimsel çalışmalarını paylaşabilmesi amacıyla sözel ve poster bildiri sunumları yapılacak, dereceye giren bildiriler ödüllendirilecektir.

Uluslararası Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kongresinde sizlerin değerli destekleriniz ve katkılarınız büyük önem taşımaktadır. Tüm meslektaşlarımızı ve ilaç endüstrisini 24-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Çeşme’de düzenleyeceğimiz ve bilimsel bir şölen şeklinde geçmesini planladığımız kongremize davet ediyoruz.

Kongre Eş Başkanı
Prof. Merih ÇETİNKAYA

Kongre Eş Başkanı
Doç. Dr. Şirin GÜVEN

Kongre Genel Sekreteri
Dr. Öğr. Üyesi Aynur FEYZİOĞLU