Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


2. Uluslararası Biyoçeşitlilik Araştırmaları Sempozyumu

  • KONGRE TARİHİ
    25 Haziran - 27 Haziran 2020
  • KONGRE ŞEHRİ
    Rize, Türkiye
  • KONGRE YERİ
    Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
  • KONGRE WEB SİTESİ
Değerli Katılımcılar,

Biyoçeşitlilik; hayvanlar, bitkiler, mantarlar, mikroorganizmalar gibi tüm canlılar ve yaşadıkları ekosistemler dâhil olmak üzere yeryüzünde var olan çeşitli yaşam formlarını ifade eder. Biyoçeşitlilik ekosistemde önemli bir rol oynar. Ekosistemdeki her bir yaşam şekli benzersizdir ve dünyadaki her organizma, insan için değerli olsun veya olmasın, var olma hakkına sahiptir. Ayrıca, şimdiki neslin gelecek nesillere karşı sosyal bir sorumluluğu vardır ve bu dünyadaki tüm canlı organizmaların korunmasını da içermektedir. Günümüzde tehdit altında olan Biyoçeşitliliğimizi korumak ve gelecek nesillere aktarabilmek için gerekli önlemleri almak oldukça önemlidir.

Bu farkındalıkla Rize'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümünde “2. Uluslararası Biyoçeşitlilik Araştırmaları Sempozyumu” düzenlenecektir. Sempozyum 25 - 27 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleşecektir.

Sempozyum çok çeşitli bilimsel araştırmaları kapsamaktadır. Alanında önde gelen bilim insanları ve akademisyenleri, kurumsal temsilcileri, yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde bir araya getirecek ve araştırmacılar arasında önemli iletişim kurulmasını sağlayacaktır.

Türkiye'nin kuzey-doğu kıyısında bulunan Rize, sis bulutunun üzerindeki yaylaları, ünü dünyaya yayılmış çayı, doğal güzellikleri ile adeta cennetten bir köşedir. Kaçkar Dağları ile Karadeniz arasında oldukça sarp bir arazide kurulu olan Rize, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Dik yamaçlara, ulaşılabilir dağlara, buzul göllerine, tarihi kemer köprülere, taş ve ahşap konaklara sahip çok özel bir turizm alanıdır.

Fırtına Deresi’nde rafting ve zipline yapabilir, Çat vadisinde sıcacık çayınızı yudumlayabilir, Ayder, Anzer, Pokut, Gito, Petran, Elevit ve Handüzü yaylalarında dört mevsim süren güzelliği keşfedebilir, Zilkale’de tarihin izini sürebilir, deniz kenarında huzuru bulabilirsiniz.

25 - 27 Haziran 2020 tarihlerinde, yeşilin bin bir tonunu göreceğiniz, doğayla iç içe olacağınız ve suyun her halini görebileceğiniz Rize’de sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

Organizasyon Komitesi