Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


17. Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu

  • KONGRE TARİHİ
    09 Eylül - 11 Eylül 2020
  • KONGRE ŞEHRİ
    Ankara, Türkiye
  • KONGRE YERİ
    Sheraton Hotel ve Konferans Merkezi
  • KONGRE WEB SİTESİ
Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu (IMPS), her iki yılda bir, Türkiye’nin önde gelen 5 üniversitesi tarafından düzenlenmektedir. Hacettepe Üniversitesi tarafından 9-11 Eylül 2020 tarihinde Ankara Sheraton Hotel ve Konferans Merkezi’nde düzenlenecek olan 17. Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu’nu (IMPS 2020) duyurmaktan onur duyuyoruz.

Bu sempozyum, cevher hazırlama konusunda uzmanlaşmış önde gelen üniversitelerden akademisyenleri ve dünya çapındaki büyük firmaların mühendisleri arasında bilgi paylaşımı, işbirliğini teşvik etmek ve sektördeki yenilikleri tartışmak için biraraya getirecektir.

Sempozyumun teması “İnovasyon Çağı” olacaktır. Maliyetlerin artması, kompleks cevherler, sürdürülebilirliğin sağlanması, kaynakların daha etkin kullanılması için ihtiyaçlar ve karşılaşılan birçok sorun, maden endüstrisini süreçleri daha verimli bir şekilde işletmek için yeni gelişmeler yaratmaya zorlamaktadır. Bu kapsamda, “İnovasyon Çağı” temamızla ilgili olarak yeniliklerin ve bulguların uzmanlar tarafından sunulacağı özel bir oturum düzenlenecektir. IMPS2020'nin, öğütme, flotasyon, sensör temelli ayırma, zenginleştirme, hidrometalurji, geri dönüşüm ve diğer pek çok konuda bilimsel ve teknik yeniliklerle ilgili tartışmalara ev sahipliği yapmak için en iyi yer olacağına inanıyoruz.

IMPS, her organizasyonda yüzlerce akademisyen ve sektörün önde gelen mühendislerini ve yöneticilerini ağırlamakta, hem yerel ve hem de uluslararası şirketlerin ürün, teknoloji ve sektörel çözümlerini sergilemeleri açısından önemli bir platform sunmaktadır.

Sizleri Ankara’da görmekten mutluluk duyacağız.