Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


15. Uluslararası Katılımlı Radyoteknoloji Kongresi ve Eğitim Seminerleri

  • KONGRE TARİHİ
    12 Nisan - 15 Nisan 2020
  • KONGRE ŞEHRİ
    Antalya, Türkiye
  • KONGRE YERİ
    Maritim Pine Beach Hotel
  • KONGRE WEB SİTESİ
Değerli Meslektaşlarım,

Bilimsel çalışmalarımız sergileyebilmek için her sene yapma kararını aldığımız kongremizi bu yıl Radyoterapi Teknikerleri Derneği ile birlikte 'TANI, TEŞHİS, TEDAVİ BİR ARADA' sloganıyla ikinci kez gerçekleştireceğiz. Maritim Pine Beach Otel'de 12-15 Nisan tarihlerinde gerçekleştireceğimiz TMRT-Der. 15. Uluslararası Katılımlı Radyoteknoloji Kongresi ve Eğitim Seminerlerine sizleri davet etmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum.

Geçen yıl 21-24 Nisan 2019 tarihlerinde Papillon Zeugma Otel, Antalya'da gerçekleştirdiğimiz TMRT-Der. 14. Uluslararası Katılımlı Radyoteknoloji Kongresi ve Eğitim Seminerlerine 60 den fazla bilimsel çalışma başvurusu almanın ve Kongremizin Bilimsel kurulunun süzgeçinden geçen birçok makaleyi Türkiye Klinikleri Radyoloji Dergisi özel sayısında https://www.tmrtder.org.tr/turkiye-klinikleri-ozel-sayisi-cikti.htm yayınladık. Dernekler yaptıkları bilimsel çalışmalar ile ortaya çıkmalıdır ,bu anlamda 4 kez TMRT-Der Ailesine özel sözlü sunumların yayınladığı Dergimizin çıkmasının GURURUNU yaşamaktayız.

Kongreler, bilimsel ve teknolojik yenilikleri takip etme şansına eriştiğimiz ve bilgi alışverişi olanağına kavuştuğumuz, sosyal bütünleşme fırsatı bulduğumuz ortamlardır. Bu yıl da bu fırsatla birlikte olacağız.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneğimizin temelleri 1992 yılında Antalya'da düzenlenen Radyoloji Seminerinde atılmış olup; 27 Aralık 1995'te Medikal Radyoloji Teknisyenleri adıyla X-Işınları keşfinin 100.yılında İzmir de kurulmuştur. 1998 yılında T.C. İçişleri Bakanlığı'ndan alınan izinle derneğimizin isminin önüne ''Türk''adını alarak Tüm; Radyoloji, Radyoterapi, Nükleer Tıp alanlarında hizmet veren iyonizan Radyasyonla çalışan meslektaşlarımızı kapsayacak şekilde Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği olarak kendi alanındaki en büyük dernek olmakla birlikte yapmış olduğu ücretsiz eğitimler ile yıl içinde yaklaşık 1500 kişiye ücretsiz eğitim vermektedir.Sağlığımızı korumak, özlük haklarımıza sahip çıkmak, eğitimimizin lisans düzeyine çıkartılmasını, meslek tanımımızın yapılarak, mesleki yeterliliklerin belirlenmesini sağlamayı görev edinen derneğimiz, ücret politikasının iş yükü ve iş riskine göre belirlenmesinin gerekliliğini her platformda dillendirmekte, çalışmalar yürütmektedir. Özlük hak kayıplarının olmaması için de çalışmalar içindeyiz.

TMRT-Der; Uluslararası Dünya Radyografer ve Radyoloji Teknisyenleri derneği olan Internatıonal Society of Radyogphers & Radiologıcal Technologısts ISRRT' ve European Federation of Radiographer Societies -EFRS' e üye olup uluslar arası alanda temsil edilme ve bu platformda görüş alışverişinde bulunarak mesleğimize tüm dünya ülkeleri ile nicelik açısından aynı standartları yakalayabilme ve vizyonunu global gelişmeler ışığında yakalama fırsatına sahip Türkiye'deki Tek DERNEKTİR. Bu anlamda Meslektaşlarımıza Yurt Dışının Kapılarını Aralama konusunda yetkili Dernektir.

Ulusal çapta Türk Radyoloji Derneği ve Türk Manyetik Rezonans Derneği ile işbirliği içinde olup ortak çalışmalar yürütmekteyiz.

Kongremizin Onursal Başkanlığını her yıl olduğu gibi Türk Radyoloji Derneği Başkanlığı yapacak olup bu yıl bu görevi Prof. Dr. Tuncay HAZIROLAN hocamız icra edecektir. Kendisine ve şahsında tüm Yönetim Kuruluna destekleri için teşekkür ediyorum.

Kongre Başkanlığını görevini de üstlendiğim bu kongrede,

Bilimsel Kurul Başkanlığını Prof. Dr. İlhan ERDEN ve Nezaket ÖZGÜR'ün yapacağı kongremiz'de Dernek Avukatlarımız kongre sürecince danışmanlık hizmeti de sunacaklardır.

Bu yıl kongremizde köklü bir dönüşüme gittiğimiz ve bu dönüşüm içerisinde bilimsel eserlerin yayın sürecine girmesinin önünü açmış durumdayız. Yayın Kurulu başkanlığını Doç. Dr. Özüm TUNÇYÜREK ve Doç. Dr. Hüseyin Ozan TEKİN yapacaklardır.Kongremizde Bilimsel Kurul tarafından değerlendirilen eserler önemli dergilerde yayınlanacaktır.

MESLEĞİNİZE sahip çıkmakve gelişmeler den haberdar olmak için hep beraber olmaya ve Maritim Pine Beach Belek Otel'de, Antalya'da 11-15 Nisan 2020 tarihlerinde TMRT-Der. 15. Uluslararası Katılımlı Radyoteknoloji Kongresi ve Eğitim Seminerlerin de buluşmak ümidile sizleri davet etmekten dolayı onur duyuyorum.

Barış CAVLI
Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı- Kongre Başkanı