Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


13. Akademik Geriatri Kongresi

Değerli Meslektaşlarım,

Akademik Geriatri Derneği tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Akademik Geriatri Kongresi’nin onüçüncüsü 8 - 12 Nisan 2020 tarihlerinde Calista Hotel ve Kongre Merkezi Antalya’da düzenlenecektir.

Ülkemizde yaşlı nüfus 2019 verilerine göre %8,7’dir ve en yaşlı grup en hızlı olarak artmaktadır. Giderek artan yaşlı nüfus ve yaşlı hastayla daha fazla karşılaşmanın doğal bir sonucu olarak Geriatri ve yaşlı sağlığı hizmetleri her basamakta tüm branşlarda çalışan hekim ve tüm sağlık çalışanları için giderek daha fazla merakla takip edilen bir konu olmaktadır.

Kongremizde, yaşlı hasta ile sık karşılaşan hekim ve sağlık ekibinin yaşlı hastanın özellikleri ve hastalıkları hakkında bilgi sahibi olması, koruyucu önlemler ve tedavi yaklaşımlarının belirlenmesi açısından önemli olacak ve ilgi çekecek konular ve yaşlı sağlığı konusundaki yeni gelişmeler gözden geçirilecektir.

Önceki yıllarda olduğu gibi demans, depresyon, deliryum, inkontinans, bası yaraları, malnütrisyon, sarkopeni, polifarmasi, düşmeler, osteoporoz, kırılganlık, antiaging gibi Geriatri biliminin temel konuları kongre programımızda yer alacak ve bu konularla ilgili kurslar düzenlenecektir. Diabet, hipertansiyon, hiperlipidemi, atrial fibrilasyon, Parkinson hastalığı, osteoartrit, ağrı, enfeksiyonlar gibi yaşlıda sık görülen hastalıklara güncel yaklaşımlar, klinik ve laboratuvar güncellemeleri, geleneksel ve alternatif tıp uygulamaları konferanslarda ve uydu sempozyumlarda tartışılacaktır. Birinci basamakta, huzurevi ve bakımevinde çalışanlarının sık karşılaştığı problemler yine bu kongremizin de temel konuları arasında olacaktır.

Her yıl olduğu gibi, titizlikle hazırlamış olduğunuz klinik çalışmalar ve klinik pratiğiniz sırasında karşılaştıklarınız ilginç öğretici vakalarınız arasından özenle seçilecek olan sözlü ve poster bildirilerinizin kongremizin bilimsel içeriğine katkısı büyük olacaktır. Bu yıl da bu konuda desteklerinizi ve bildirilerinizi beklemekteyiz.

Multidisipliner ve interdisipliner çalışma anlayışımıza paralel olarak farklı disiplinlerden konuşmacılar ve konularla, yaşlı sağlığına kapsamlı bir bakış sunulacaktır. Yaşlı sağlığı ile ilgilenen başta geriatristler olmak üzere, iç hastalıkları uzmanları, aile hekimleri ve uzmanları, nöroloji uzmanları, psikiyatri uzmanları, fizik tedavi uzmanları, hemşire, fizyoterapist, ergoterapist, diyetisyen ve sosyal hizmet uzmanları ile huzurevi ve bakım evi, palyatif bakım merkezi çalışanları ve yöneticilerinin kongremize katılımlarının kendileri için faydalı olacağını düşünüyoruz.

Organizasyon komitesi olarak, siz değerli katılımcılarımıza kaliteli bir bilimsel program sunmanın yanında keyifli bir birliktelik sunma arzusundayız. Hepinizi kongremizde aramızda görmekten mutluluk duyacağız

Saygılarımla,

Prof. Dr. Gülistan Bahat-Öztürk