Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


11. Ulusal Omuz ve Dirsek Cerrahisi Kongresi 2020

Değerli meslektaşlarım, omuz dirsek rahatsızlıkları ve onların tedavileri ile ilgilenenler,

Geçmişi çeyrek asıra ulaşan derneğimizin 11. Kongresininin davetini yapma heyecanı içerisindeyiz.

Kongremizin bu yılki en önemli özelliği, Kore Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneğini “Misafir Ülke Derneği” statüsünde ağırlayacağız. Kore Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği uluslararası alanda kendisini ispatlamış, çok önemli mentor ve genç gelecek vaadeden meslekdaşlarımızı barındıran bir dernektir. Halihazırda her seviyede varolan ilişkilerimiz daha da güçlenecek ve siz katılımcılarımız çok değerli Koreli meslektaşlarımızla tanışma olanağı bulacaksınız.

Kongremizin diğer önemli özelliği de, aynen Cerrahi eğitiminde kıdemlinin çömezi eğittiği gibi “Bilen” “Bilmeyen”e golf oynamasını öğretecek. Golf sporu ülkemizde henüz yeterince yaygınlaşamasa da tüm dünyada omuz cerrahları arasında oldukça yaygın olan bir spordur. Özellikle JSES Editörü Dr. Bill Mallon ve Koreli meslektaşlarımız mesleklerindeki başarılarının yanısıra Golf konusunda da rüştlerini ispat etmiş kişilerdir.

W. Bill Mallon (ABD), Alexandre Lädermann (İsviçre), Giuseppe Milano (İtalya), Johannes Barth (Fransa) ve Frank Martetshlager (Almanya) ise uluslararası davetli konuşmacılarımız olarak kongremize üst düzeyde bilimsel katkı sağlayacaklardır.

Derneğimiz her geçen gün güçlenerek büyüyor, kongre düzenleme kurulu olarak bu büyük aileyi 2020’de Antalya’da bir arada görmekten büyük mutluluk duyacağız. “Omuz Omuza” vererek golf oynayacağız, yeni bilgiler öğreneceğiz, yeni dostluklara imza atacağız.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Mustafa Karahan