Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


1. Ulusal İntörn Hekimlik Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız ve Sevgili Öğrenciler,

Sizleri, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen, ülkemizde bir ilk olacak, 1. Ulusal İntörn Hekimlik Kongresi’ne davet etmenin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. İntörn hekimlere yönelik eğitim ve kongre çalışmaları uzun yıllar önce üniversitemizde başlamıştır. İlk yıllarda “Reçete Günleri” olarak başlamış, sonrasında; asıl hedefin ‘sadece reçete’ olarak tedaviyi öğrenmek değil, hastalığı ‘demonstratif bir olgu üzerinden çözümleyerek hem tanı, hem de tedavisinin öğrenilmesi’ olması gerektiği amacıyla 4 yıldır da “İntörn Hekimlik Kongresi” olarak devam etmiştir. Bu toplantılarda hem kendi intörn hekimlerimiz hem de çevre illerde görev yapan intörn hekimler olguları hocalarıyla birlikte sunmuş ve tartışmışlardır. Büyük beğeni ile bugünlere kadar taşınan ‘İntörn Hekimlik Kongre’si’ artık ‘Ulusal’ platforma taşınmıştır. Bu ‘ilk’ i de yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi gerçekleştirmektedir.

20-22 Nisan 2020’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhiddin Erel Amfi ’sinde gerçekleşecek olan kongremizde, ilk gün sınırlı kontenjan ile konusunda uzman bilim insanları tarafından birebir eğitimin sağlanacağı, birinci basamakta günlük hekimlik pratiğinde işe yarayacak beceriler sağlamayı amaçlayan çok sayıda atölyeyi gerçekleştireceğiz. Sonraki iki günde ise; hekimlik mesleğine başlayacak olan genç meslektaşlarımıza yine birinci basamakta hastaya yaklaşım, tanı ve tedavide önemli bilgiler sunacak oturum ve konuşmalar gerçekleştirilecektir. Bu konuşmalarda konusunda uzman hocalar rehberliğinde, yine intörn hekimlerin olgu temelli sunumları ve pratik reçete önerileri verilecektir.

Kongremizde, intörn hekimlerin katkısı ile gerçekleştirilen araştırma ve olgu sunumlarına ait değerli poster bildirimleri yapılacak, sunum özellikleri ve bilime yaptığı katkı göz önüne alınarak seçilecek posterler, ayrı bir oturumla sözel olarak sunulacaktır.

Ülkemizin modern ve öncü şehri Güzel İzmir’de, baharın en güzel döneminde, TBMM’nin açılışının 100. Yılının kutlanacağı bir hafta olan 20-22 Nisan 2020 tarihinde sizleri katılım ve desteklerinizle aramızda görmek ümidiyle sonsuz saygı ve sevgilerimizi sunarız.

İntörn Hekimlik Komisyonu ve Kongre Düzenleme Kurulu Adına,

Prof. Dr. Cemil Gürgün

Dekan ve Kongre Başkanı