Covid-19 nedeli ile birçok kongre iptal edilmiştir. !

Kongre web sitesi bölümünde yer alan web sitesinden kongre ile ilgili detaylı bilgi alabirsiniz.

sayfamızda yer alan veriler bilgi amaçlıdır, micegoo.com un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


1. Ulusal Aile Hekimliği Aşı Sempozyumu ve Aile Sağlığı Çalışanları Aşı Çalıştayı

  • KONGRE TARİHİ
    03 Nisan - 05 Nisan 2020
  • KONGRE ŞEHRİ
    Trabzon, Türkiye
  • KONGRE YERİ
    Ramada Plaza Otel
  • KONGRE WEB SİTESİ
Değerli Meslektaşlarımız,

Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının ortaklaşa düzenlediği "Ulusal Aile Hekimliği Aşı Sempozyumu" ile karşınızdayız. Ülkemizde aile hekimliği uygulamasına geçilmesiyle birlikte aşılama oranlarında %99 varan başarılara ulaşılmış olup, bu başarının en büyük sahibi olan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları olarak bir araya gelip, başarılarımızı daha da artırmak, aşı uygulamasındaki bilgilerimizi güncellemek ve aşılamada karşılaştığımız sorunlarımızı konuşmak ve paydaşlarımızla birlikte çözüm yollarını aramak için bu sempozyumu düzenlemeye karar verdik. Bu sebeple "Ulusal Aile Hekimliği Aşı Sempozyumu"'muzun birincisi 03-05 Nisan 2020 tarihleri arasında Ramada Plaza Trabzon' da düzenlenecektir.

Ulusal Aile Hekimliği Aşı Sempozyumunda, ülkemizdeki aşı uygulamalarının geçmişini, bugününü, yarınını konuşup, çocukluk çağı aşılarını (Hepatit B, BCG, DaBT- İPA - Hib, KPA, KKK, OPA, Td, Hepatit A, Su çiçeği v.b.) erişkin aşılamayı ve aşıları, özel gruplarda yapılacak aşı uygulamalarını, akılcı aşı ve ilaç uygulamaları, ülkemizde son yıllarda artan aşı reddi, aşı kararsızlığının sebepleri ve önlenmesi için alınacak olan önlemleri, soğuk zincir kırılmaları ve soğuk zincir sorunlarında karşılaştığımız hukuksal sorunları, aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları olarak aşı uygulamalarında karşılaştığımız sorunları ve çözüm önerilerini konuşacağız. Ayrıca sempozyum içinde " Aile Sağlığı Çalışanları Aşı Çalıştayı" nı da gerçekleştireceğiz.

Aşı ile ilgilenen tüm hekimleri ve sağlık çalışanlarını, 03-05 Nisan 2020 tarihleri arasında Trabzon' da düzenlenecek olan "Ulusal Aile Hekimliği Aşı Sempozyumu" na davet ediyoruz.

Saygılarımızla

Kongre Başkanları

Dr. Hakan UZUN
Kongre Başkanı

Hemşire Ayşegül DURGUT
Kongre Başkanı